podpis

"Mějte kus umění i u sebe doma.

S kresleným portrétem Vašeho

zvířete od Nikol"

Spolupráce s kurzyproradost.cz


Byla jsem oslovena společností Kurzy pro radost , která přináší do online světa kurzy na všechna možná témata ze světa kreativity až po osobní rozvoj. Na své si tu přijde snad skoro každý, kdo nemá čas ani možnost jezdit pravidelně za lektory, mnohdy stovky kilometrů daleko. A protože ukazuji veřejnosti, že kreslit pastelkami se dá a že to možné je, pustila jsem se do natáčení kurzu právě pro ně. A bylo to naprosto skvělé!!!

Na co se v kurzu můžete těšit oproti těm dosavadně natočeným? Chtěla jsem, aby byl kurz co možná nejkratší, ačkoliv nejsem zastánce toho, že kreslení je o rychlosti. Přála jsem si vytvořit něco, čeho se nebudou bát opravdu všichni.

Vybrala jsem předlohu čivavy z fotografií od fotografky Martiny Burianové. A použila jsem k nakreslení pouze 20 pastelek FaberCastell Polychromos! Nic navíc. Žádný keramický nožík. Žádné olejové pastelky. Jeden papír Fabriano a tyto pastelky.

Celý kurz trvá necelých 10 hodin a vy v nich úplně poprvé uvidíte to, co zazní na každém živém kurzu kreslení pro nové žáky, díky čemuž se do kreslení může pustit opravdu každý, od těch nejmladších generací do ty nejstarší. Seznámím vás s pastelkami, pomůckami, ukážeme si na co si dávat pozor. A co je pro mojí techniku zcela podstatné, je vysvětlení tří kroků. Tato část je v sekci neplacených videí. A když vás můj projev a učení chytne, pak následuje 9 hodin kreslení, během které získáte absolutně všechny informace o tom, jak si takový portrét nakreslit. Od vytvoření kopírovacího papíru, přenesení předlohy po dotažení posledního fousku. Uvidíte vznikat každý chlup a poprvé jsem usedla i před kameru, aby nebyla videa anonymní.

Jsem na celý projekt nesmírně hrdá, protože věřím, že to otevře i ty poslední přivřené dveře těch, co se doposud báli. Že vás jednodušší varianta kresby ohromí svojí precizností a zároveň si na své si přijdou i pokročilí kreslíři, nejen úplní začátečníci! Ať vás kreslení se mnou baví a pak mi dejte vědět, jak se vám líbil!

Chcete si ke kurzu objednat rovnou i kompletní pomůcky? Připravili jsme si pro vás speciální sadu, která vám vaše shánění usnadní, seženete ji zde.

Samotný kurz můžete vyzkoušet případně zakoupit zde.